Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Zapraszamy na Forum Wymiany Doświadczeń

14 lutego 2023

Zapraszamy do udziału w Forum Wymiany Doświadczeń. W pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie chcemy spotkać się, porozmawiać i wymienić swoimi doświadczeniami oraz pomysłami związanymi z relacjami i pracą z uchodźcami i uchodźczyniami z Ukrainy.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 lutego, w godzinach 19:30–21:00, na platformie ZOOM. Rozpocznie się od trzech kilkuminutowych impulsów, które przedstawią:

  • Irena Czermoszentsewa – pochodząca z Ukrainy kierowniczka projektu „Tratwa dla Ukrainy” realizowanego we Wrocławiu. Od lutego 2022 r. kieruje pracami sztabu pomocowego dla kobiet i dzieci uciekających przed wojną. W tym czasie udało się im wydać m.in. 700 ton różnego typu towarów oraz przygotować 500 tys. gorących posiłków.
  • Mirosław Łoboda i dr Anna Łoboda – są członkami Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie. Od wybuchu wojny zaangażowani w pomoc uchodźcom wojennym. Od kilku miesięcy goszczą u siebie rodzinę ukraińską. Organizatorzy licznych zbiórek charytatywnych dla ofiar wojny w Ukrainie.
  • Małgorzata Grzywacz – członkini Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu, redaktorka naczelna ewangelickiego kwartalnika „Słowo i Myśl”. W ramach poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego organizuje pomoc dla dzieci z Ukrainy.

W czasie spotkania chcemy przede wszystkim dać sobie przestrzeń do rozmów na forum i w małych grupach, a także możliwość różnych form wsparcia wobec wyzwań związanych z tematem tego forum.

Zgłoszenia

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do 22 lutego poprzez niniejszy formularz. Każda zgłoszona osoba 23 lutego otrzyma na podany przez siebie adres mailowy link do platformy ZOOM.

Organizatorzy

Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce oraz Diakonia Polska