Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Zrób prezent świąteczny dla potrzebujących dzieci

21 października 2022

 

Chcesz wesprzeć potrzebujące dzieci w Ukrainie, Białorusi, Bułgarii i Rumunii? Przygotuj dla nich prezent świąteczny. Trwa akcja „Prezent pod choinkę”. Do 13 listopada można dostarczać paczki do lokalnych koordynatorów akcji.

Akcja „Prezent pod choinkę” polega na przygotowywaniu w pudełkach po butach prezentów, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do potrzebujących dzieci w szkołach, domach dziecka, świetlicach, szpitalach i kościołach w Ukrainie, Białorusi i Rumunii, a także w obozach dla uchodźców w Bułgarii. Prezenty mogą przygotować zarówno dorośli, jak i dzieci czy młodzież.

13 listopada upływa termin dostarczenia prezentów do lokalnych koordynatorów akcji. Jeśli chcesz przyłączyć się do inicjatywy, ale nie masz możliwości samodzielnego przygotowania prezentu, możesz skorzystać z opcji wirtualnej paczki. Wystarczy do 30 listopada przelać 75 zł na rzecz akcji – organizatorzy przygotują prezent.

To już 22. edycja akcji „Prezent pod choinkę” organizowanej od 2001 r. przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego we współpracy z Diakonią Polską i Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. Dotychczas zebrano i przekazano ponad 96 tys. prezentów.

 

Jak przygotować paczkę? Gdzie ją dostarczyć? Do kogo trafi? Co może być prezentem, a co nie? – na te i inne pytania dotyczące akcji znajdziesz odpowiedź na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl

Pobierz: ulotka akcji (plik pdf)