Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

1 procent – to Twój dar serca

28 kwietnia 2020

1 procent – to Twój dar serca

(fot. Patrycja Bulska)

Trwa okres rozliczeń podatkowych za rok 2019. To bardzo dobra okazja do wsparcia działań Diakonii Polskiej. Przekazując 1 procent swojego podatku możesz pomóc nam pomagać. Ten 1 procent to Twój dar serca – szczególnie ważny w trudnych czasach pandemii COVID-19.

Diakonia Polska jest organizacją pożytku publicznego. Dzięki temu każdy podatnik może ją wesprzeć 1 procentem swojego podatku dochodowego. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami ani wypełnianiem dodatkowych formularzy. Wystarczy w odpowiedniej rubryce swojego zeznania podatkowego wskazać Diakonię Polską jako organizację pożytku publicznego, którą chce się wesprzeć, i podać jej numer KRS – 0000260697.

Dlaczego warto wspierać działania Diakonii Polskiej? Ponieważ od ponad dwudziestu lat konsekwentnie wspieramy osoby znajdujące się w potrzebie. Niesiemy pomoc m.in. rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji, seniorom, osobom chorym i z niepełnosprawnością. Wspieramy też placówki socjalne, a także dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne i stypendia edukacyjne dzieci z uboższych rodzin. Ostatnio przekazaliśmy tablety uczniom, którym groziło wykluczenie edukacyjne w sytuacji, gdy nauczanie szkolne prowadzone jest wyłącznie przez internet (pisaliśmy o tym tutaj).

Wiele z tych działań nie byłoby możliwych bez środków pozyskanych z 1 procentu podatku dochodowego. To dzięki wsparciu darczyńców możemy pomagać ludziom w potrzebie. 1 procent Twojego podatku to Twój dar serca.

Deklarację podatkową można łatwo wypełnić w programie PIT Format, który prowadzi podatnika krok po kroku i ułatwia również przekazanie 1 procentu podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

 

 

 

 

Więcej informacji na temat przekazania 1 procenta podatku na rzecz Diakonii Polskiej można znaleźć tutaj

 

Autorem programu PIT FORMAT® 2019 jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT – www.programy-format.pl