Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

1 procent – Twój dar serca

4 marca 2021

(Na dole strony do pobrania bezpłatny program pomocny przy rozliczaniu zeznania podatkowego!)

 

Trwa okres rozliczeń podatkowych za rok 2020. To bardzo dobra okazja do wsparcia działań Diakonii Polskiej. Przekazując 1 procent swojego podatku możesz pomóc nam pomagać. Ten 1 procent, choć pozornie niewielki, to dar serca – szczególnie ważny w trudnych czasach pandemii COVID-19.

Diakonia Polska jest organizacją pożytku publicznego. Dzięki temu każdy podatnik może ją wesprzeć 1 procentem swojego podatku dochodowego. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami ani wypełnianiem dodatkowych formularzy. Wystarczy w odpowiedniej rubryce swojego zeznania podatkowego wskazać Diakonię Polską jako organizację pożytku publicznego, którą chce się wesprzeć, i podać jej numer KRS – 0000260697.

Jak pomagamy?

Dlaczego warto wspierać działania Diakonii Polskiej? Ponieważ od ponad dwudziestu lat konsekwentnie wspieramy osoby znajdujące się w potrzebie. Niesiemy pomoc m.in. rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji, seniorom, osobom chorym i z niepełnosprawnością. Wspieramy też placówki socjalne, a także dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne i stypendia edukacyjne dzieci z uboższych rodzin. Więcej informacji tutaj.

Dzięki przekazanym wpłatom z 1 procentu i poprzez prowadzone projekty w 2020 r. Diakonia Polska mogła odpowiedzieć na potrzeby osób bezpośrednio dotkniętych skutkami pandemii, w tym m.in. zakupić tablety dla uczniów, którzy w sytuacji obowiązkowej nauki zdalnej nie mieli dostępu do narzędzi elektronicznych umożliwiających komunikację ze szkołą; zakupić środki ochrony osobistej dla podopiecznych i pracowników domów opieki; udzielić pomocy rzeczowej (żywność, leki i opał) osobom starszym i chorym czy dofinansować leczenie i rehabilitację osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej (o projekcie zakupu tabletów dla uczniów pisaliśmy tutaj).

Wiele z tych działań nie byłoby możliwych bez środków pozyskanych z 1 procentu podatku dochodowego. To dzięki wsparciu darczyńców możemy pomagać ludziom w potrzebie. 1 procent Twojego podatku to Twój dar serca.

 

Do pobrania (pliki pdf):

Przekaż 1 procent podatku na rzecz Diakonii Polskiej rozliczając swój PIT za pomocą bezpłatnego programu PIT Format
pobierz program

Autorem programu PIT FORMAT® 2020 jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT