Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Życzenia bożonarodzeniowe Diakonii

24 grudnia 2019

Boże NarodzeniePrawdziwa światłość, która oświeca każdego
człowieka, przyszła na świat

(Ewangelia Jana 1,9)

Czas świąteczny…

Jednym z najbardziej powszechnych wyzwań współczesności wydaje się brak czasu. Brakuje go dla przyjaciół, rodziny, dla siebie. Osamotnione czują się dzieci, czasem również wtedy, gdy wychowują się w rodzinach. Budowaniu wspólnoty sprzyja świąteczny czas. Dzielimy się radością, nadzieją i miłością. Darujemy swój czas. Miłość przekazywana dalej rozkwita i ogrzewa coraz więcej osób.

Dziecię zrodzone przed dwoma tysiącami lat w Betlejem, wyczekiwany i obiecany przez Boga Zbawiciel, to prawdziwa Światłość i Miłość, która przyszła na świat w osobie Jezusa Chrystusa.

Niechaj Boże Narodzenie stanie się okazją do prawdziwej radości, głębokiego świętowania, pojednania i dzielenia się miłością, a płomień wigilijnej świecy świadectwem miłosierdzia, doświadczania obecności drugiej osoby i budowania relacji z innymi.

W imieniu Diakonii Polskiej przesyłamy życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i pokoju w Nowym Roku 2020. Niech łaskawy Bóg obdarza siłą i wytrwałością, otacza opieką i błogosławi w każdym czasie.

Wanda Falk
Dyrektor Generalny Diakonii Polskiej

bp Ryszard Bogusz
Prezes Diakonii Polskiej

wraz ze współpracownikami

 

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Boże NarodzenieSzczególnym świadectwem troski o najmłodszych spośród nas, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, jest ekumeniczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, współorganizowana przez Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ELEOS Kościoła Prawosławnego i Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

czytaj więcej o akcji