Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Końcowe spotkanie wolontariuszy

20 czerwca 2018

seminarium końcowe dla wolontariuszy

Wolontariusze zagraniczni 2017/18. Od lewej: Florian Fontaine, Adam Peres, Lea Hirschfeld, Lea Barbers, Klara Madejova, Tamara Egri, Eugen Yeroshenko, Freya Bertram, Pauline Gerault (fot. Ewa Wunsz)

 

W Koninie odbyło się seminarium końcowe dla wolontariuszy zagranicznych, którzy w ostatnich miesiącach realizowali projekty w różnych polskich placówkach pomocowych i edukacyjnych. Podczas spotkania wolontariusze podsumowali swój czas spędzony w Polsce.

Seminarium odbyło się od 6 do 9 czerwca w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koninie. Prowadziła je koordynatorka ds. wolontariatu w Diakonii Polskiej Ewa Wunsz. Wzięli w nim udział wolontariusze zagraniczni, którzy od października 2017 r. do czerwca 2018 r. realizowali w Polsce projekty w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS): Lea Barbers, Freya Bertram i Lea Hirschfeld z Niemiec, Pauline Gerault i Florian Fontaine z Francji, Tamara Egri z Węgier, Eugen Yeroshenko z Ukrainy, Klara Madejova z Czech i Adam Peres ze Słowacji. Swoje projekty realizowali w polskich placówkach pomocowych i edukacyjnych. Były to: Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu, Dom Opieki Kościoła Chrześcijan Baptystów „Nasz Dom” w Białymstoku, Przedszkole nr 1 „Kosmatek” w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach.

W trakcie seminarium końcowego wolontariusze przedstawili sprawozdania z realizacji swoich projektów w formie prezentacji multimedialnych. Uczestniczyli też w szkolnym przedstawieniu teatralnym, przygotowanym z udziałem dwójki wolontariuszy: Pauline Gerault i Floriana Fontaine’a. Przedstawienie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie.

W ramach edukacji regionalnej wolontariusze odwiedzili Muzeum Okręgowe w Koninie, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej na temat historii regionu i miasta. Ponadto podczas seminarium dyskutowali na temat swoich doświadczeń związanych z polską kulturą, stereotypami czy językiem.

 

Fotorelacja z seminarium (fot. Archiwum Ewy Wunsz)

Zdjęcia