Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Małe jest kruche – tegoroczne obchody Światowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

20 listopada 2008

Diakonia Polska po raz drugi włączyła się w obchody dnia mającego przypominać nam o szczególnej trosce, jaką winniśmy najsłabszym – dzieciom, zwłaszcza tym, których los daleki jest od wyobrażeń bezpieczeństwie, radości i miłości.

Małe jest kruche

W tym roku szczególną uwagę pragnęliśmy zwrócić na problem wciąż niedoceniany, a powszechny – bicie dzieci. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że wymierzone w nerwach klapsy to w gruncie rzeczy jedna z form przemocy. Bo czyż nie wykorzystujemy wtedy wobec dziecka swojej miażdżącej przewagi fizycznej? Czyż nie nadużywamy zaufania, którym dziecko – zwłaszcza małe – bezwarunkowo nas obdarza?

Chcieliśmy, aby takie pytania postawili sobie wszyscy obecni i przyszli rodzice, a także dziadkowie, opiekunowie i wychowawcy, biorący udział w nabożeństwach naszego kościoła odbywających się 18 listopada. Tematykę ŚDZPwDz anonsowały plakaty i ulotki kampanii „Małe jest kruche”. Wierni mogli tego dnia zamanifestować swoją solidarność z krzywdzonymi dziećmi za pomocą przypiętej do ubrania żółtej wstążeczki – symbolu poparcia dla idei zapobiegania przemocy wobec dzieci.

Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z obchodów w parafiach warszawskich. Wszystkie parafie i ośrodki w kraju, które w ramach akcji informacyjnej prowadzonej przez Diakonię włączyły się w te obchody, prosimy o nadsyłanie swoich relacji, także fotograficznych, na adres konsultacje@diakonia.org.pl.  Z radością zamieścimy je na stronach Diakonii.

Małe jest kruche

Małe jest kruche