Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2020

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Diakonia Polska od wielu lat koordynuje projekty wolontariatu europejskiego. W wielu placówkach diakonijnych wolontariusze wspierają działania pomocowe. Ich praca jest szczególnie ważna teraz, gdy świat zmaga się z pandemią COVID-19.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 r. Od tego czasu jest obchodzony co roku 5 grudnia.

Diakonia Polska koordynuje projekty wolontariatu międzynarodowego od 1999 r. Wysyła polskich wolontariuszy za granicę i przyjmuje zagranicznych w Polsce. Przez ten czas koordynowała długoterminowe projekty wolontariackie ponad dwustu młodych ludzi. Mieli oni przez to możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności, rozwijania swojej kreatywności, poznania nowych ludzi, miejsc i kontekstów, sprawdzenia się w nowej sytuacji, a przede wszystkim pomocy osobom potrzebującym.

Oprócz tego w ramach działalności placówek diakonijnych i parafii wiele osób nieodpłatnie angażuje się w pomoc osobom w potrzebie. Wspierają codzienną pracę instytucji pomocowych, odwiedzają osoby chore i samotne. Praca wolontariuszy umożliwia rozwój działalności diakonijnej i jest świetnym przykładem solidarności społecznej. Jest to niezwykle ważne teraz, gdy świat zmaga się z pandemią COVID-19.

Wszystkim wolontariuszom w ich dniu chcemy wyrazić wdzięczność za ich zaangażowanie na rzecz wspierania ludzi w potrzebie.

 

Więcej informacji o projektach wolontariatu europejskiego koordynowanych przez Diakonię Polską tutaj