Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Nagroda Diakonii Polskiej „Miłosierny Samarytanin” 2011

10 października 2011

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce po raz piąty przyznała statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” w uznaniu zaangażowania na rzecz pracy diakonijnej oraz za
samarytańskie serce. Nagroda główna i wyróżnienia zostały rozdane podczas uroczystej X Gali Ubi Caritas, która odbyła się 8 października 2011 roku w Warszawie. Nagrody i wyróżnienia przyznała także Caritas Polska oraz Eleos – Dzieło Miłosierdzia Kościoła Prawosławnego.

Zgodnie z decyzją Kapituły, Nagrodę główną w 2011 roku otrzymali
Halina i Korneliusz Glajcarowie z Dzięgielowa, twórcy akcji „Pomoc Dzieciom Bieszczad”, którą – wraz z kilkoma innymi rodzinami – prowadzą już od ponad dziesięciu lat. Pomagają dzieciom oraz ich rodzinom z Bukowska i Odrzechowej: organizują transporty z ubraniami, żywnością, meblami, fundują stypendia dla zdolnych dzieci, organizują letni wypoczynek. Nagrodą główną jest, wykonana wszkle, statuetka miłosiernego Samarytanina.

Wyróżnienia Diakonii Polskiej otrzymali:
Dorota Bock-Drozdowicz ze Świdnicy oraz
Wanda Ochodek z Drogomyśla za pełną zaangażowania pracę diakonijną w parafii. Wyróżnienie dodatkowe otrzymał także
Willy Bergner, przedstawiciel Diakonii Oldenburg z Niemiec, przyjaciel Polski i Polaków od ponad 30 lat. Nagrodę i wyróżnienia wręczali Biskup Ryszard Bogusz, Prezes Diakonii oraz Wanda Falk, Dyrektor generalna.

Danuta Lukas/biuro Diakonii Polskiej