Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Nowa grupa wolontariuszy w Polsce

21 października 2014

EVS

Ewa Wunsz (koordynatorka ds. wolontariatu) i wolontariusze zagraniczni: Krisztina Sekely, Corrina Hausauer, Anna Lina Becker, Miriam Lewitzki, Paula Kisse, Camilla Cremer, Peter Maroti, Benedikt Stiehle, Sebastian Czerniak, Marcel Bartsch (fot. Michał Karski)

Od początku października kolejna grupa wolontariuszy zagranicznych rozpoczęła swoją służbę w ramach projektów diakonijnego wolontariatu międzynarodowego. Przygoda z wolontariatem w Polsce zaczęła się od wspólnego spotkania w Warszawie.

Wolontariusze, którzy będą realizować projekty w Polsce od października 2014 r. do połowy 2015 r., pochodzą z Niemiec i Węgier. Od 30 września do 3 października wzięli udział w seminarium wprowadzającym, prowadzonym przez Ewę Wunsz, koordynatorkę ds. wolontariatu Diakonii Polskiej. Mieli okazję poznać się nawzajem, dyskutować o sprawach związanych z ich nowymi zadaniami, poznawać stolicę Polski oraz historię i kulturę nowego dla nich kraju. Po kilku wspólnie spędzonych dniach nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień – dzień wyjazdu do organizacji goszczących.

Od października wolontariusze w ramach projektów Wolontariatu Europejskiego (EVS) będą pracować w biurze Diakonii Polskiej w Warszawie (Paula Kisse), Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu (Camilla Cremer) oraz Domu Opieki Kościoła Chrześcijan Baptystów „Nasz Dom” w Białymstoku (Krisztina Sekely i Peter Maroti).

Wolontariusze realizujący projekty poza EVS będą pracować w Domu Opieki „Laurentius” w Olsztynie (Benedikt Stiehle i Marcel Bartsch), Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Marcina w Krakowie (Corrina Hausauer), organizacji Gaudium et Spes w Krakowie (Miriam Liwitzki), a także w biurze Diakonii Polskiej w Warszawie (Anna Lina Becker) i Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu (Sebastian Czerniak).

Poniżej galeria zdjęć z seminarium wprowadzającego dla wolontariuszy zagranicznych 2014/15 (fot. Michał Karski)

Zdjęcia