Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Nowi wolontariusze zagraniczni

12 października 2016

Nowi wolontariusze zagraniczni

Wolontariusze. Od lewej z przodu: Yse Brody, Damaris Klunk i Jarla Schauß; z tyłu: Richard Forstmann, Marie Stühmeier, Lisa Mehske, Benedek Dragovics i Almut Slenczka (fot. Ewa Wunsz)

 

Kolejna grupa wolontariuszy zagranicznych rozpoczęła projekty wolontariatu międzynarodowego koordynowanego przez Diakonię Polską. Na początek wzięli udział w seminarium wprowadzającym, podczas którego zapoznali się z najważniejszymi aspektami realizowanych projektów.

Seminarium odbyło się w Warszawie od 27 do 30 września. Prowadziła je Ewa Wunsz, koordynatorka ds. wolontariatu w Diakonii Polskiej. Wzięło w nim udział ośmioro wolontariuszy z Francji, Niemiec i Węgier.

Podczas seminarium wolontariusze mieli okazję się wzajemnie poznać, otrzymali informacje na temat realizowanych projektów, zapoznali się również z historią Warszawy, działalnością Diakonii Polskiej oraz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Ponadto odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich oraz wzięli udział w grze miejskiej na warszawskiej starówce.

Od października do czerwca wolontariusze w ramach projektów Wolontariatu Europejskiego (EVS) będą pracować w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu (Lisa Mehske z Niemiec i Benedek Dragovics z Węgier), Przedszkolu nr 1 „Kosmatek” w Koninie (Damaris Klunk i Marie Stühmeier z Niemiec), Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie (Yse Brody z Francji). Natomiast projekty w ramach Internationaler Jugendfreiwilligendienst (IJFD) realizować będą w biurze Diakonii Polskiej w Warszawie (Richard Forstmann z Niemiec) oraz w Fundacji „Laurentius” w Olsztynie (Almut Slenczka i Jarla Schauß z Niemiec).