Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

O Skarbonce diakonijnej w radiu

21 marca 2018

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja

Audycja o Skarbonce diakonijnej w Polskim Radiu 24. Od lewej: ks. Tomasz Stempa, Marta Bednarz, Maciej Woźniakiewicz i Michał Karski (fot. Archiwum Diakonii Polskiej)

 

W audycji Polskiego Radia 24 „Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja” przedstawiciele rzymskokatolickiego Caritas Polska, Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Eleos Kościoła Prawosławnego opowiadali o ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka diakonijna.

Audycja „Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja” prowadzona jest przez Macieja Woźniakiewicza. Gośćmi programu wyemitowanego 20 marca byli: Marta Bednarz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Michał Karski z Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i ks. Tomasz Stempa z Eleos Kościoła Prawosławnego.

Uczestnicy programu opowiadali o ekumenicznej akcji charytatywnej, która w Caritas znana jest jako Jałmużna wielkopostna, w Diakonii jako Skarbonka diakonijna, zaś w Eleos jako Skarbonka wielkopostna. Mówili o idei akcji, którą jest okazywanie solidarności społecznej poprzez rezygnację w czasie pasyjnym (wielkiego postu) z pewnych przyjemności i przekazanie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz osób potrzebujących. Dyskutowano również na temat miłosierdzia, rutyny i odpowiedzialności za bliźniego.

 

Audycji można wysłuchać tutaj

 

Zobacz też: Skarbonka diakonijna