Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Oferty wolontariatu długoterminowego w Danii

7 grudnia 2022

 

Chcesz spędzić kilka lub kilkanaście miesięcy za granicą pomagając ludziom w potrzebie? Wyjedź na wolontariat europejski! W Danii dostępne są oferty wolontariatu w obszarze edukacji, ekologii i wsparcia osób z niepełnosprawnością.

Diakonia Polska koordynuje projekty wolontariatu międzynarodowego od 1999 r. Wysyła polskich wolontariuszy za granicę i przyjmuje zagranicznych w Polsce. Zachęcamy do udziału w wolontariacie w Danii. Organizacja Dansk ICYE zaprasza chętnych na następujące długoterminowe projekty wolontariackie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności:

 

Vestjyllands Højskole w Ringkøbing (zachodnia Jutlandia) – ludowa szkoła wyższa, prowadząca nieformalną edukację dla osób dorosłych. W placówce prowadzone są zajęcia m.in. z zakresu tańca, ekologii, teatru, muzyki, ceramiki, malarstwa czy pisania. W placówce znajduje się duży ogród ekologiczny. To właśnie tym ogrodem przez większość czasu będzie się zajmował wolontariusz. Oprócz tego będzie miał zadania rzemieślnicze.

Okres trwania projektu: 5 stycznia – 31 sierpnia 2023 r.
Termin zgłoszeń: 15 grudnia 2022 r.
Czytaj: szczegółowy opis projektu

 

Limfjordsskolen w Løgstør (północno-zachodnia Jutlandia) – szkoła z internatem dla młodzieży z niepełnosprawnością w wieku 17–20 lat. Prowadzi nauczanie oparte na indywidualnych umiejętnościach uczniów, przygotowując ich do aktywnego i niezależnego życia na tyle, na ile to możliwe. Wolontariusz będzie zaangażowany w życie uczniów – granie w gry, wyjście na zakupy czy do kawiarni, wyjazdy na wycieczki.

Okres trwania projektu: 5 stycznia – 30 czerwca 2023 r.
Termin zgłoszeń: 15 grudnia 2022 r.
Czytaj: szczegółowy opis projektu

 

Hertha Levefællesskab w Herskind (wschodnia Jutlandia) – żywa wspólnota na rzecz osób z niepełnosprawnością umysłową. Prowadzone są tam warsztaty w piekarni, biodynamicznym ogrodzie targowym, biodynamicznej farmie, mleczarni, kuchni, pralni. Produkty wytworzone podczas warsztatów są używane przez pensjonariuszy, jak również sprzedawane w sklepach ekologicznych. Wolontariusz będzie pomagał pensjonariuszom podczas ich aktywności w warsztatach.

Okres trwania projektu: 1 marca 2023 r. – 28 lutego 2024 r.
Termin zgłoszeń: 9 stycznia 2023 r.
Czytaj: szczegółowy opis projektu

 

Zgłoszenia i więcej informacji: wolontariat@diakonia.org.pl

Zobacz też: Wolontariat europejski

 

Projekty Międzynarodowego Wolontariatu Diakonijnego współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Europejski Korpus Solidarności”