Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Paczki dla dzieci uchodźczych

31 maja 2022

dla dzieci uchodźczych

Prezenty dla dzieci uchodźczych przekazane przez Diakonię Ewangelickiego Kościoła Czeskobraterskiego za pośrednictwem Diakonii Polskiej do Centrum Pomocy Humanitarnej w Nadarzynie (fot. mk)

 

Diakonia Ewangelickiego Kościoła Czeskobraterskiego we współpracy z TV Nova zorganizowała zbiórkę paczek dla dzieci uchodźczych. Dzięki współpracy z Diakonią Polską część z tych paczek trafi do dzieci przebywających w Polsce.

W związku z wojną w Ukrainie miliony uchodźców – głównie kobiet i dzieci – wyjechało z tego kraju w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Wielu trafiło do najbliższych państw europejskich, w tym m.in. do Polski i Czech. Od początku tego kryzysu prowadzona jest pomoc humanitarna, która ma wesprzeć uchodźców w tym trudnym dla nich czasie.

Diakonia Ewangelickiego Kościoła Czeskobraterskiego we współpracy z TV Nova zorganizowała zbiórkę prezentów dla dzieci uchodźczych. W 39 miejscach na terenie całych Czech zbierane były paczki z grami dla dzieci, przyborami do rysowania czy słodyczami. Akcja odniosła duży sukces i Diakonia czeskobraterska postanowiła przekazać kilka tysięcy paczek do Polski, gdzie przebywa najwięcej uchodźców z Ukrainy. Transport zapewniła TV Nova.

Dzięki współpracy z Diakonią Polską paczki trafią do dzieci przebywających w Centrum Pomocy Humanitarnej w Nadarzynie oraz w innych miejscach, w których Diakonia Polska prowadzi swoje projekty pomocowe na rzecz uchodźców.