Wybierz język

Skarbonka diakonijna 2010 na rzecz osób starszych

27 lutego 2010

W 1. Niedzielę Pasyjną Invocavit rozpoczęła się doroczna akcja charytatywna Skarbonka diakonijna 2010, którą Diakonia Kościoła po raz piąty prowadzi wraz z Caritas Polska, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Tegoroczna Skarbonka diakonijna jest organizowana pod hasłem
Bądźmy świadkami miłości. Poprzez tę akcję kościelne organizacje charytatywne chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację osób starszych, która w podeszłym wieku staje się bardzo trudna pod względem materialnym i socjalnym. Z drugiej strony Diakonia chce promować ideę wolontariatu dla osób starszych, które dysponując wolnym czasem, chciałyby się bardziej angażować w życie parafii lub lokalnej społeczności.

W wielu przypadkach taki wolontariat w ramach diakonii parafialnej już istnieje, np. w formie odwiedzin osób chorych lub samotnych, organizowania spotkań integracyjnych, programów kulturalnych, udzielania porad z dziedziny medycyny, prawa.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 lutego br. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, dyr. gen. Diakonii Wanda Falk powiedziała m.in.: „Nie chodzi jednak tylko o pomoc materialną, osoby starsze często proszą jedynie o przyjście i rozmowę”.

Akcja charytatywna zakończy się w 1. Święto Wielkanocy.

(dal)

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca