Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

Przekaż nam swój 1%. KRS: 0000260697
Czytaj więcej

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Święto Diakonii 2021

18 lutego 2021

Święto DiakoniiW 1. niedzielę pasyjną Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce obchodzi Święto Diakonii. Z tej okazji prezes i dyrektor Diakonii Polskiej wystosowali swoje przesłanie. Wskazali w nim na wyzwania działalności diakonijnej w obliczu pandemii COVID-19, podziękowali wszystkim zaangażowanym w prowadzenie działalności pomocowej, a także zachęcili do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna.

„Ostatni rok postawił przed nami wszystkimi nowe wyzwania, również w zakresie działalności diakonijnej. Pandemia COVID-19 przyniosła globalne zagrożenie dla życia i zdrowia miliardów ludzi, a także wiele problemów w życiu społecznym i gospodarczym” – napisali Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, dyrektor i prezes Diakonii Polskiej, w swym przesłaniu na Święto Diakonii, które w tym roku przypadło 21 lutego. Wskazali też na problemy, jakie niesie pandemia w życiu seniorów, dzieci i młodzieży, a także wszystkich, którzy muszą się mierzyć z niepewnym jutrem.

„Diakonia Polska, a także wiele parafii i placówek diakonijnych dostrzega te problemy i stara się na nie aktywnie reagować. W ostatnich miesiącach podjęliśmy szereg działań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii. Aktywności te będziemy kontynuować również w kolejnych miesiącach” – podkreślili przedstawiciele Diakonii.

Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz podziękowali również wszystkim osobom zaangażowanym w prowadzenie działalności pomocowej. „Praca diakonijna nie byłaby możliwa bez wielu osób – zarówno pracowników, jak i wolontariuszy parafii, placówek i komisji diakonijnych, każdego dnia docierających do osób w potrzebie. Nie byłaby również możliwa bez wsparcia finansowego” – napisali.

Skarbonka Diakonijna

Dyrektor i prezes Diakonii Polskiej zachęcili także do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna, która trwa przez cały czas pasyjny, a jej tegoroczne hasło brzmi „Czas miłosierdzia” (więcej o akcji piszemy tutaj). „Zarówno idea, jak i hasło akcji mają swoje szczególne znaczenie w sytuacji pandemii. Jest to bowiem czas, w którym musimy zrezygnować z wielu rzeczy, ale jednocześnie na nowo definiujemy to, co jest w życiu ważne i w co warto angażować swoją energię i swoje środki. Możemy ograniczać swoją konsumpcję i wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. W ten sposób okazujemy nasze miłosierdzie” – czytamy w przesłaniu na Święto Diakonii.

 

Czytaj: przesłanie na Święto Diakonii 2021

Zobacz też: Skarbonka diakonijna

 

Prezes Diakonii Polskiej bp Ryszard Bogusz o miłosierdziu i akcji Skarbonka Diakonijna 2021

 

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca