Wybierz język

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2011

27 listopada 2011

Podarujmy dzieciom czasDiakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego i Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS po raz dwunasty organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2011. Po raz trzeci dołącza do nas Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce.

Tegoroczna akcja wigilijna, która odbywa się pod hasłem

Podarujmy dzieciom czas, chce zwrócić uwagę na szczególną wartość bycia z dzieckiem, poświęcenia mu czasu i uwagi. Czas spędzany z dzieckiem wydaje się być dzisiaj towarem bardzo deficytowym. A przecież nikt inny nie wyposaży dziecka w podstawowe umiejętności życiowe, jak tylko rodzice lub opiekunowie. Dajemy im w ten sposób kapitał na całe życie.

Podczas akcji, która rozpoczyna się 27 listopada br. w 1. Niedzielę Adwentu, rozprowadzane będą świece wigilijne. Nabywając świece wigilijną wspieramy projekty Diakonii na rzecz dzieci imłodzieży w trudnej sytuacji socjalnej, a także niezwykle ważną ideę darowania dzieciom swojej uwagi i czasu. Z pozyskanych środków finansowych chcemy wesprzeć takie projekty diakonijne, jak: działalność świetlic socjoterapeutycznych, dożywianie dzieci w szkołach, zakup odzieży i podręczników szkolnych, współfinansowanie wypoczynku letniego i zimowego, dofinansowanie przejazdów szkolnych itp.

Tak jakprawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat w Jezusie Chrystusie, tak i my jesteśmy wezwani do tego, by dzielić się tym światłem i stawać się nim dla innych. Zapalona w dzień Bożego Narodzenia świeca wigilijna to znak naszej solidarności z tymi najmniejszymi, którzy nie mogą upominać się o swoje prawa. Dziękujemy za każdy dar.

Wanda Falk, Dyrektor generalna Diakonii

Biskup Ryszard Bogusz, Prezes DiakoniiWarszawa, 24 listopada 2011

***

Akcja trwa od 1. Niedzieli Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

Świece są do nabycia w każdej parafii ewangelickiej na terenie całego kraju.

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca