Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariat za granicą

8 lipca 2020

Wolontariat za granicą

(grafika: Tumisu/pixabay)

 

Trwa rekrutacja na wolontariat za granicą. Jeśli chcesz wyjechać na kilkanaście miesięcy za granicę, by pracować jako wolontariusz w organizacjach pomagającym ludziom w potrzebie, Diakonia Polska może ci to umożliwić. Oferta jest bardzo różnorodna.

W ramach Europejskiego Korpusu Solidarności i współpracy z siecią organizacji zajmujących się wolontariatem EDYN, Diakonia Polska daje młodym ludziom możliwość realizacji projektów wolontariackich w różnych krajach. Od ponad dwudziestu lat jest bowiem zarówno organizacją wysyłającą młodych ludzi z Polski na wolontariat za granicę, jak i przyjmującą wolontariuszy zagranicznych.

Wolontariat za granicą to możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności, rozwijania swojej kreatywności, poznania nowych ludzi, miejsc i kontekstów, sprawdzenia się w nowej sytuacji, a przede wszystkim pomocy osobom potrzebującym. Projekty wolontariackie można realizować m.in. w zakresie wsparcia dzieci i młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnością, uchodźców.

Wolontariusz ma zapewnione wsparcie merytoryczne, szkolenia, pokrycie kosztów podróży, mieszkania i wyżywienia, kieszonkowe, czasem również kurs językowy.

Oferty projektów wolontariackich

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą projektów wolontariackich na sezon 2020/2021:

 

Czytaj też: