Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariusze na półmetku

13 lutego 2013

Wolontariusze na półmetku

Wolontariusze podczas seminarium: Timea Sóos, Helena Enderle, Hans von Zahn, Johanna Block, Emilie Bruhn i Michelle Barholz (fot. Agnieszka Jelinek)

W Istebnej odbyło się seminarium śródroczne dla zagranicznych wolontariuszy realizujących w Polsce projekty w ramach programu „Wolontariat Międzynarodowy”. Młodzi wolontariusze mieli okazję do omówienia dotychczasowych doświadczeń ze swojej pracy oraz rozwinięcia nowych umiejętności.

Seminarium miało miejsce od 4 do 8 lutego w ośrodku Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Istebnej. Prowadziła je Agnieszka Jelinek z Diakonii Polskiej.

Wolontariusze, którzy od października realizują swoje projekty w różnych miejscach w Polsce, mieli okazję omówić swoje kilkumiesięczne doświadczenia. Poznali również region, w którym odbywało się seminarium – w programie seminarium znalazły się m.in. wycieczki górskie, narty, wizyta w istebniańskiej chacie Kawuloka, kulig. Ponadto wolontariusze odbyli szkolenie w zakresie klauningu, różnych form pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi.

Obecna grupa wolontariuszy zagranicznych rozpoczęła swoje projekty w Polsce w październiku zeszłego roku, zakończy je w czerwcu. Nina Liesen, Johanna Block i Hans von Zahn pracują w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu, Timea Sóos w Domu Opieki Kościoła Chrześcijan Baptystów „Nasz Dom” w Białymstoku, Emilie Bruhn w biurze Diakonii w Warszawie, zaś Helena Enderle i Michelle Barholz w parafii luterańskiej w Krakowie. Wszyscy pochodzą z Niemiec, z wyjątkiem Timei Sóos, która jest z Węgier.