Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariusze zagraniczni o sobie

18 grudnia 2015

W październiku nowa grupa wolontariuszy zagranicznych rozpoczęła w Polsce swoje projekty koordynowane przez Diakonię Polską. Część z nich opowiedziała nam o swoich nadziejach i celach związanych z wolontariatem w Polsce.

Diakonia Polska od lat koordynuje projekty dla wolontariuszy zagranicznych w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) oraz Internationaler Jugendfreiwilligendienst (IJFD). W jej seminariach biorą udział również wolontariusze stowarzyszenia „Znaki Nadziei”.

Od początku października wolontariusze realizujący projekty EVS oraz IJFD pracują w: biurze Diakonii Polskiej w Warszawie (Nina Waßmann z Niemiec), Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu (Johannes Ehrenfeld z Niemiec), Domu Opieki Kościoła Chrześcijan Baptystów „Nasz Dom” w Białymstoku (Judit Varga i Renáta Nagy z Węgier) oraz w Domu Opieki „Laurentius” w Olsztynie (Eike Bens i Marco Sedlbauer z Niemiec).

Ponadto projekty Znaków Nadziei realizuje dwoje młodych Niemców: Christine Niezborala w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu i Leon Heckmann w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Marcina w Krakowie.

Poprosiliśmy wolontariuszy, żeby zrobili sobie zdjęcie i opowiedzieli o swoich nadziejach i celach związanych z wolontariatem w Polsce. Zdjęcia i wypowiedzi prezentujmy w poniższej galerii.

mk

Zdjęcia