Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wyjedź na wolontariat do Francji

13 kwietnia 2021

Wyjedź na wolontariat do Francji

 

Chcesz pracować z dziećmi i młodzieżą za granicą w międzynarodowym otoczeniu? Wyjedź na wolontariat do Francji. Organizacja Maison de l’Europe oferuje 11 projektów wolontariackich w departamencie Sarthe, a głównym ich tematem jest edukacja europejska.

Projekty wolontariackie zaczynają się we wrześniu 2021 r. i trwają do końca czerwca lub lipca 2022 r. Celem działalności organizacji Maison de l’Europe jest promocja europejskiej aktywności obywatelskiej oraz zbliżenie Europejczyków.

Wolontariusze będą zaangażowani w działalność różnych placówek edukacyjnych, organizację festiwali i innych wydarzeń w Le Mans lub jego okolicach. Zależnie od wybranego projektu, do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in.: przygotowywanie zajęć i warsztatów, wspieranie uczniów przy odrabianiu zadań domowych, tworzenie narzędzi komunikacji potrzebnej do edukacji europejskiej, komunikacja w mediach społecznościowych, promowanie mobilności w Europie.

W ramach Europejskiego Korpusu Solidarności wolontariusze mają zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie, kieszonkowe i pokrycie kosztów podróży. Ponadto wolontariusze mają możliwość uczestnictwa w kursie językowym.

Ostateczny termin zgłoszeń mija 23 kwietnia.

 

Szczegółowe informacje o projektach tutaj

Zgłoszenia i więcej informacji: wolontariat@diakonia.org.pl

Zobacz też: Wolontariat europejski