Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

Przekaż nam swój 1%. KRS: 0000260697
Czytaj więcej

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Certyfikat „Wrocław bez Barier” dla FECDiE

9 grudnia 2020

Wrocław bez Barier

(fot. Paweł Meler)

Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu została uhonorowana w tegorocznej edycji plebiscytu „Wrocław bez Barier” im. Bartłomieja Skrzyńskiego za innowacyjne działania na rzecz integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Plebiscyt honoruje inicjatywy i działania, które przyczyniają się do rozwoju sytemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2010 r. z inicjatywy rzecznika prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością i znanego działacza społecznego Bartłomieja Skrzyńskiego, który zmarł we wrześniu. Od dwóch lat plebiscyt organizuje Fundacja „Potrafię Pomóc”.

Kapituła plebiscytu wybiera laureatów w czterech kategoriach: miejsce dostępne dla wszystkich, działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności, integracja społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu. Laureaci otrzymują certyfikat „Wrocław bez Barier”, sygnowany przez prezydenta Wrocławia.

Wyróżnienie diakonijnej fundacji

Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu (FECDiE) i prezes jej zarządu ks. Robert Sitarek zostali uhonorowani w kategorii „Integracja społeczna”. Doceniono innowacyjne działania na rzecz integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami, które są prowadzone w placówkach fundacji.

W ramach FECDiE działają domy pomocy społecznej, przedszkole, szkoły specjalne oraz integracyjne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, Warsztat Terapii Zajęciowej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze typu socjalizacyjnego oraz wypożyczalnia sprzętu pomocniczego i rehabilitacyjnego.

To kolejne wyróżnienie dla FECDiE. W zeszłym roku pracę fundacji uhonorowano Dolnośląskim Kluczem Sukcesu w kategorii „Najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa” (pisaliśmy o tym tutaj). Natomiast TV Przystań, działająca w ramach prowadzonego przez fundację Warsztatu Terapii Zajęciowej, otrzymała nagrodę Lodołamacza w kategorii „Dziennikarz bez barier” (pisaliśmy o tym tutaj).

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca