Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Diakonia Koszalin rozpoczęła cykl podcastów

26 maja 2020

Diakonia Koszalin

(fot. PIX1861/pixabay)

 

W ramach prowadzonych przez siebie projektów Diakonia Koszalin rozpoczęła cykl podcastów. Są one skierowane do migrantów i osób interesujących się migracjami, a także do osób samotnych.

W ramach Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Koszalinie funkcjonuje Diakonia Koszalin, która prowadzi działania pomocowe. Wśród jej inicjatyw są m.in. działania aktywizujące seniorów oraz Razem – Infopunkt dla migrantów. W związku z pandemią COVID-19 część działań musiała zostać zawieszona lub przeformułowana (pisaliśmy o tym tutaj). Aby wspierać migrantów i osoby samotne Diakonia Koszalin rozpoczęła cykl podcastów, które można odsłuchać w serwisie YouTube.

Część audycji poświęcono problematyce migracji. – Ten cykl podcastów podpowie wam, co zrobić, żeby nie zgubić się w różnych obszarach życia migranta – mówi Izabela Główka-Sokołowska, koordynatorka Razem Infopunkt dla migrantów. Podcasty te mogą być przydatne zarówno dla migrantów, jak i osób zainteresowanych problematyką migracji. Można posłuchać omówienia różnych aspektów migracji, kwestii definicyjnych, przyczyn migracji. Zwrócono też uwagę na ciemne strony migracji: niedostosowanie systemu edukacji do nauki dzieci migrantów, problemy językowe utrudniające świadczenie usług zdrowotnych czy czas trwania procedur w urzędach. Przygotowany został też podcast z informacjami dla migrantów na temat załatwiania spraw urzędowych w czasie pandemii. Przykładem jest pakiet informacji o tym, jak przedłużyć legalny pobyt.

Diakonia Koszalin przygotowała też cykl podcastów w ramach swojego nowego projektu „nie! dla samotności”. Inspiracją dla tego projektu są słowa „Więcej wspólnoty i mniej anonimowości”. Słuchacze tego cyklu podcastów mogą wysłuchać fragmentów książki Reginy Brett „Bóg nigdy nie mruga”.

 

Więcej podcastów Diakonii Koszalin można znaleźć tutaj