Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Diakonia w Dzięgielowie

8 lipca 2016

Stoisko Diakonii Polskiej

Stoisko Diakonii Polskiej w Dzięgielowie

Jak co roku na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie obecne jest stoisko Diakonii Polskiej, w którym udzielana jest informacja o działalności diakonijnej. W programie imprezy nie zabrakło również seminariów poświęconych tematyce diakonijnej.

Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie odbywa się od 2 do 10 lipca. Obecność Diakonii Polskiej na tej imprezie to już tradycja. W niebieskim namiocie jej przedstawiciele prezentują działalność diakonijną w Polsce, prowadzą rozmowy, dzielą się doświadczeniami, radościami, troskami, częstują pysznymi diakonijnymi krówkami.

Wśród osób, które w tym roku można spotkać na diakonijnym stoisku, są: dyrektor Diakonii cieszyńskiej ks. Marek Londzin, wolontariusze Barbara Grzegorz i Radosław Kremzer, przedstawiciele Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie Karina Cieślar i Jolanta Pecold, a także student teologii Kacper Kamiński, który odbywa praktyki diakonijne. W namiocie prezentowany jest też projekt „Misja Bieszczady”, prowadzony przez Halinę i Korneliusza Glajcarów.

W programie Tygodnia Ewangelizacyjnego prowadzonych jest szereg seminariów, dyskusji i warsztatów – niektóre z nich związane są z tematyką diakonijną: „W poszukiwaniu lepszego jutra” o kryzysie migracyjnym, dyskusja panelowa „Obcy czy swój” z udziałem obcokrajowców mieszkających w Polsce, „Pomoc dla Afryki” – twórcze działania na rzecz mieszkańców Burkina Faso, „12 kroków” o wychodzeniu z uzależnienia, „Czy Panu Bogu nie udało się?” o starości w kulturze i medycynie, „Towarzyszenie w stracie, żałobie”.

Barbara Grzegorz
Radosław Kremzer

Zdjęcia