Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Nowi wolontariusze zagraniczni

2 października 2018

wolontariuszy zagranicznych

Wolontariusze zagraniczni 2018/19. Od lewej stoją: Ana, Moritz, Klara, Theresa, Danae, Ewa Wunsz (koordynatorka ds. wolontariatu), Valeriia, Sophia i Mika (fot. mk)

 

W najbliższych dziewięciu miesiącach kilkoro wolontariuszy zagranicznych będzie realizowało projekty wolontariatu międzynarodowego, koordynowane przez Diakonię Polską. Na początek spotkali się w Warszawie na seminarium wprowadzającym.

Diakonia Polska od wielu już lat jest organizacją wysyłającą i goszczącą wolontariuszy w ramach programów wolontariatu międzynarodowego. W sezonie 2018/19 gości ośmioro wolontariuszy zagranicznych z Francji, Niemiec, Węgier i Ukrainy.

Projekty wolontariackie zawsze rozpoczynają się kilkudniowym seminarium wprowadzającym. Tegoroczne odbyło się od 25 do 27 września w Warszawie. Prowadziła je koordynatorka ds. wolontariatu w Diakonii Polskiej Ewa Wunsz. Podczas spotkania wolontariusze opowiadali o sobie i swoich motywacjach związanych z wyjazdem na wolontariat w Polsce. Zapoznali się z działalnością Diakonii Polskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, a także otrzymali podstawowe informacje na temat historii Polski i Warszawy oraz polskich świąt i tradycji. Zwiedzili warszawską starówkę oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Omówione zostały również formalności związane z wolontariatem w Polsce.

W nadchodzących miesiącach wolontariusze zagraniczni będą pracować w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu (Danae z Francji i Moritz z Niemiec), Domu Opieki Kościoła Chrześcijan Baptystów „Nasz Dom” w Białymstoku (Sophia z Niemiec), Przedszkolu nr 1 w Koninie (Theresa z Niemiec i Valeriia z Ukrainy), Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie (Ana z Francji i Mika z Niemiec) oraz w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach (Klara z Węgier).

mk