Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Skarbonka diakonijna 2015

23 lutego 2015

Wiara i miłosierdzieJuż po raz dziesiąty ruszyła ekumeniczna akcja charytatywna „Skarbonka diakonijna”. Jej organizatorzy, w tym Diakonia Polska, zachęcają do rezygnacji w czasie pasyjnym z niektórych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych funduszy na rzecz potrzebujących.

„Skarbonka diakonijna” jak co roku jest prowadzona w czasie pasyjnym. Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi „Wiara i miłosierdzie”. Organizatorzy akcji namawiają do rezygnacji z drobnych przyjemności i zbierania zaoszczędzonych w ten sposób środków do specjalnie przygotowanych z tej okazji papierowych skarbonek.

Zebrane fundusze Diakonia Polska chce przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. „Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Nasze wsparcie może przywrócić starszym oraz chorym ludziom nadzieję i wiarę w siebie, a także poczuć się na nowo potrzebnymi” – przekonują w imieniu Diakonii Polskiej jej prezes bp Ryszard Bogusz i dyrektor generalna Wanda Falk.

Akcja ma charakter ekumeniczny. Jest prowadzona wspólnie przez katolicki Caritas, luterańską Diakonię, reformowaną Diakonią oraz prawosławny Eleos. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, zaś w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna.