Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Święto Diakonii 2024

18 lutego 2024

Dzisiaj, w 1. Niedzielę Pasyjną, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce obchodzi Święto Diakonii. Z tej okazji prezes i dyrektor Diakonii Polskiej wystosowali swoje przesłanie, w którym podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w działalność diakonijną, zwrócili uwagę na diakonijny wymiar postu, a także zachęcili do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna.

„Jest to dzień, w którym w szczególny sposób chcemy podziękować wszystkim za dotychczasowe diakonijne zaangażowanie i ofiarność. Dzięki temu wsparcie otrzymało wielu potrzebujących. Praca diakonijna nie byłaby możliwa bez setek osób – pracowników i wolontariuszy parafii, placówek i komisji diakonijnych, docierających bezpośrednio do osób w potrzebie. Nie byłaby również możliwa bez wsparcia finansowego darczyńców” – napisali Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, dyrektor i prezes Diakonii Polskiej, w swym przesłaniu z okazji Święta Diakonii, które w tym roku przypadło 18 lutego.

Zachęcili również do włączenia się ekumeniczną akcję charytatywną Skarbonka Diakonijna. „W tej akcji zachęcamy wszystkich do ograniczenia pewnych przyjemności i zbierania przeznaczonych na nie funduszy do specjalnych skarbonek, które zostaną przekazane Diakonii na projekty na rzecz potrzebujących. (…) Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia” – czytamy w tekście przesłania.

W kontekście tej akcji dyrektor i prezes Diakonii wskazali również na diakonijny wymiar postu. „Czasowe ograniczenie codziennej konsumpcji, czyli post, ma wymiar zarówno refleksyjny, jak i praktyczny. Z jednej strony zwraca uwagę na potrzebę umiaru i solidarności z potrzebującymi. Z drugiej zaś może być dla kogoś cennym darem” – napisali.

 

Czytaj: pełny tekst przesłania na Święto Diakonii 2024

Zobacz też: Skarbonka Diakonijna 2024