Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariat we Włoszech

17 grudnia 2020

Centrum pomocy dziennej „CIAO” z Torre Pellice we Włoszech, poszukuje wolontariuszy do projektu rozpoczynającego się początkiem roku 2021. Jeśli masz 18-30 lat, interesujesz się pracą z osobami niepełnosprawnymi, jesteś osobą kreatywną i chcesz spędzić kilka miesięcy za granicą –  zapraszamy na wolontariat! To dobra okazja do włączenia się w działania wspierające osoby niepełnosprawne.

 C.I.A.O (Integrated Center for Opportunity Activities) zaprasza młodych ludzi na projekt wolontariacki, który rozpoczyna się na początku 2021 r. i trwa maksymalnie 11 miesięcy. (istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminów realizacji działań). Wolontariusz będzie pracował z osobami niepełnosprawnymi, wspierając działania organizacji goszczącej. Do zadań wolontariusza należało będzie m.in. wspieranie osób niepełnosprawnych podczas warsztatów (np.ceramicznych, malarskich, teatralnych, tanecznych, muzycznych, wycieczkach itp.). Współorganizowanie wydarzeń kulturalnych i świątecznych.

Wolontariusz ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe, a także pokryte koszty transportu w mieście i kursu językowego.

Projekt jest koordynowany przez Diaconia Valdese z Włoch w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Diakonia Polska jest organizacją wysyłającą i przyjmującą wolontariuszy w ramach tego programu.

Szczegóły w dołączonym dokumencie (w języku angielskim):

2020 Infopack CIAO 2020

Zgłoszenia można przesyłać na adres: wolontariat@diakonia.org.pl