Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wsparcie Diakonii Polskiej on-line

17 kwietnia 2020

wsparcie diakoniiDiakonia Polska uruchomiła możliwość przekazywania dowolnych wpłat on-line (darowizn) na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia poprzez bezpieczne płatności internetowe DotPay. Wsparcie diakonijnych projektów teraz jest jeszcze łatwiejsze!

Szybkie, wygodne i bezpieczne dokonanie płatności online możliwe jest bezpośrednio z rachunku bankowego. W tym celu na stronie internetowej Diakonii Polskiej utworzona została zakładka „Darowizny”. Aby przekazać ofiarę wystarczy uzupełnić pola dostępnego tam formularza i kliknąć w przycisk „zapłać online przez DotPay”. Spowoduje to przekierowanie użytkownika na stronę płatności elektronicznych, co z kolei umożliwi połączenie z właściwym bankiem. Darowizny na działalność charytatywną kościelnych osób prawnych, a więc także Diakonii Polskiej, w oparciu o obowiązujące regulacje prawne, uprawniają do uwzględnienia ulgi w rozliczeniu podatkowym z Urzędem Skarbowym

Aktualne projekty – pomoc w czasie epidemii

 

wsparcie diakonii

(fot. FB PEA Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie)

W obecnej rzeczywistości, kiedy wszyscy odczuwamy skutki wprowadzonego w Polsce i na świecie stanu epidemii, Diakonia Polska kontynuuje działania projektowe, skierowane z jednej strony do uczniów, z drugiej zaś do osób starszych. Do tej pory z zebranych funduszy, a także w ramach współpracy z partnerskimi organizacjami zagranicznymi, zakupionych zostało 136 tabletów do nauki. Korzystają z nich uczniowie, którzy ze względu na brak odpowiedniego sprzętu, mieli utrudniony dostęp do zdalnego nauczania. Relację z miejsc, do których docierają, na bieżąco zamieszczamy na profilu Diakonii Polskiej na Facebooku, pisaliśmy o tym także tutaj.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy wsparli dotychczasowe działania i z serca dziękujemy za złożone do tej pory ofiary. Radość dzieci, które otrzymały tablety pokazuje, jak ważne są takie inicjatywy. Projekt cały czas trwa, w dalszym ciągu potrzeba środków na jego realizację, a każde wsparcie ma wielką wartość! Tym bardziej, że poprzez diakonie diecezjalne do Diakonii Polskiej docierają kolejne historie uczniów,

Chcemy dalej pomagać uczniom i uczennicom, pragniemy pomóc osobom starszym, które także się do nas zgłosiły. Wsparcie tych działań – dzięki platformie DotPay – jest teraz jeszcze łatwiejsze, zapraszamy tutaj!