Wybierz język

Wpieraj nasze projekty

Nr konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Domy opieki

BIELSKO-BIAŁA

Ewangelicki Dom Opieki „Soar”
przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku
43-300 Bielsko-Biała, ul. A.F. Modrzewskiego 25
tel. 33 812 61 64, tel./fax 33 822 10 87
e-mail: biuro@dps-soar.pl

Mieszkańcy mają do dyspozycji 25 miejsc w pokojach 1-osobowych (10 z nich przeznaczonych jest dla osób represjonowanych przez III Rzeszę). Dom zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską. Prowadzone są zajęcia terapeutyczne.

Istnieje możliwość umeblowania pokoju we własnym zakresie. W każdym pokoju jest telefon. Dodatkowo w domu codziennie gotuje się i dostarcza około 30 obiadów osobom starszym i chorym w mieście.

BYTOM-MIECHOWICE

Ewangelicki Dom Opieki „Ostoja Pokoju”
przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu-Miechowicach
41-923 Bytom, ul. Matki Ewy 1
tel. 32 286 34 00, tel./fax 32 280 57 96
e-mail: ostoja.pokoju@interia.pl
www.ostoja-pokoju.luteranie.pl, www.ostoja-pokoju.pl

Dom Opieki posiada 56 miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarno-higienicznym. W domu znajdują się: kaplica, świetlica, biblioteka, czytelnia, sala fizjoterapii i rehabilitacji ruchowej, gabinet lekarski i zabiegowy, kuchenki podręczne, kuchnia, jadalnia. Dom zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską, cztery posiłki dziennie.

Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Dom prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego: wózki inwalidzkie zwykłe oraz z napędem elektrycznym (akumulatorowe), chodziki i balkoniki.

DZIĘGIELÓW

Ewangelicki Dom Opieki „Emaus”
przy Diakonacie „Eben-Ezer” w Dzięgielowie
43-445 Dzięgielów, ul. ks. Karola Kulisza 47
tel. 33 852 97 12, fax 33 852 97 82
e-mail: sekretariat@edoemaus.pl
www.edoemaus.pl

Dom jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku (obojga płci). Dysponuje 89 miejscami w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość umeblowania pokoju we własnym zakresie. W nowej części niektóre pokoje posiadają dodatkowo aneks kuchenny. Dom zapewnia opiekę lekarską (interniści, okulista, stomatolog, reumatolog) i pielęgniarską. Wśród personelu pracują również m.in. rehabilitantka, psycholog, pracownicy socjalni, diakonise.

Osoby przyjmowane są bez względu na wyznanie. Dom posiada stołówkę, bibliotekę, czytelnię, świetlicę, gabinety: rehabilitacyjny, zabiegowy, hydroterapii i stomatologiczny, pracownię terapii zajęciowej, pracownię fizjoterapii, kaplicę oraz mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć gimnastycznych, arte-, muzyko-, biblio- i ergoterapii. Budynek jest otoczony zielenią, gdzie można wypoczywać i spacerować.

W domu działa chór mieszkańców „Super Senior”, a także samorząd mieszkańców, który we współpracy z personelem placówki organizuje różnego rodzaju atrakcje: wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty itp.

KONSTANCIN-JEZIORNA (k. Warszawy)

Ewangelicki Ośrodek Diakonii „Tabita”
Lux Med Tabita Sp. z o.o.
05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Długa 43
tel. 22 737 64 00, fax 22 737 64 56
e-mail: tabita@luxmed.pl
www.tabita.waw.pl

Ośrodek „Tabita” to dynamicznie rozwijająca się placówka całodobowej opieki dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej specjalistycznej opieki.

Ośrodek zlokalizowany jest w pięknym, zabytkowym budynku z początków XX w., który został rozbudowany w ostatnich latach. Do dyspozycji pensjonariuszy są komfortowo wyposażone pokoje 1- i 2-osobowe, każdy wyposażony w system przywoławczy.

Budynki położne są na kilkuhektarowej działce, pokrytej sosnowym starodrzewiem. Przez teren ośrodka malowniczo wije się rzeczka Jeziorka.

„Tabita” oferuje nowoczesną, pozbawioną barier architektonicznych infrastrukturę dostosowaną do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

MIKOŁAJKI

Ewangelicki Dom Opieki „Arka”
przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach
11-730 Mikołajki, pl. Kościelny 5a
tel. 87 421 68 11; fax 87 421 50 49
e-mail: edo.arka@op.pl
www.arka.itmikolajki.pl

Dom oferuje 100 miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji mieszkańców są wspólne kuchnie, które znajdują się na korytarzach. Placówka zapewnia opiekę całodobową, a mieszkańcy przyjmowani są bez względu na wyznanie.

W budynku znajdują się odpowiednio wyposażone gabinety lekarskie, zabiegowe, rehabilitacyjne. Jest także kaplica, w której odbywają się nabożeństwa i godziny biblijne. Dodatkowo dom oferuje miejsca w pokojach gościnnych. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

UKTA

Dom Pomocy Społecznej
Ewangelicki Dom Opieki „Betezda”
Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach
12-220 Ruciane Nida, Ukta 31
tel. 87 425 71 64
fax 87 425 71 36
e-mail: dpsedobetezda@wp.pl

Dom przeznaczony jest dla 40 osób przewlekle chorych psychicznie (schizofrenie różnych typów, zaburzenia osobowości, schorzenia psychiczno-neurologiczne wynikłe z wieloletniego nadużywania alkoholu). Oferuje pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami. W budynku znajduje się winda, pomieszczenia do rehabilitacji oraz znakomicie wyposażona baza pracowni Środowiskowego Domu Samopomocy. Przyjazne otoczenie Domu urządzone jest z myślą o jego terapeutycznych funkcjach.
Mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę socjalno-bytową, medyczną, edukacyjną, rehabilitację, zajęcia terapeutyczne, terapię uzależnień, konsultacje psychiatryczne, pomoc psychologa, wsparcie duchowe. Dom pomaga w załatwianiu spraw i rozwiązywaniu problemów natury prawnej i administracyjnej. Działający samorząd mieszkańców reaguje na potrzeby mieszkańców i jest łącznikiem z kierownictwem placówki. Mieszkańcy uczestniczą w imprezach organizowanych w ramach integracji z innymi domami. Osoby uzależnione od alkoholu korzystają z cotygodniowych spotkań klubu AA. Kadra terapeutyczno-opiekuńcza gwarantuje usługi na wysokim poziomie.

WROCŁAW

Dom Pomocy Społecznej „Samarytanin”
przy Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra
52-018 Wrocław, ul. Świątnicka 25/27
tel./fax 71 335 46 00, 71 335 46 10
tel. kom. 664 008 278
e-mail: samarytanin@diakonia.pl

www.samarytanin.diakonia.pl

Dom Pomocy Społecznej „Miłosierny Samarytanin”
przy Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra
54-239 Wrocław, ul. Marcina Lutra 2-8 (dawniej Wejherowska 28)
tel. 71 798 26 13, fax 71 798 26 01
tel. kom. 725 091 152
e-mail: milosierny@diakonia.pl
www.milosiernysamarytanin.diakonia.pl

DPS Dom „Samarytanin” świadczy usługi dla osób w podeszłym wieku. Posiada 104 miejsca w pokojach 1-osobowych usytuowanych w 1- lub 2-pokojowych modułach mieszkalnych z balkonem, przedpokojem i łazienką. W Domu „Miłosierny Samarytanin” znajduje się obecnie 56 miejsc na dwóch piętrach.

Placówka świadczy usługi opiekuńcze, polegające na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacji oraz niezbędnej pomocy w załatwianiu spraw osobistych.

Dom umożliwia udział w nabożeństwach oraz kontakt z duchownym, w zależności od wyznania danego mieszkańca. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy).