Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Domy opieki

BIELSKO-BIAŁA

Ewangelicki Dom Opieki „Soar”
przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku
43-300 Bielsko-Biała, ul. A.F. Modrzewskiego 25
tel. 33 812 61 64
e-mail: sekretariat@domsoar.pl
https://bielsko.luteranie.pl/soar
https://www.facebook.com/EDOSOAR

domy opieki

Ewangelicki Dom Opieki „SOAR” to kameralny dom dla osób starszych, gdzie każdy z 31 mieszkańców indywidualnie decyduje o swoim stylu życia, sposobie spędzania czasu, kontaktach z innymi, diecie i ewentualnym leczeniu.

EDO „SOAR” oferuje: jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami, umeblowanie i wystrój każdego pokoju według indywidualnych upodobań, całodobową opiekę i pomoc w codziennej egzystencji zapewnioną przez profesjonalnych opiekunów, wykwalifikowaną opiekę pielęgniarską, opiekę lekarza rodzinnego, pokoje zaopatrzone w system przywołania pomocy, domowe posiłki przygotowane przez fachowy personel kuchenny, opiekę psychologiczną, opiekę duszpasterską i chrześcijańską społeczność, gimnastykę rekreacyjną i rehabilitacyjną, terapię zajęciową i muzykoterapię, pomoc pracownika socjalnego w załatwianiu bieżących spraw, świetlicę i jadalnię wyposażoną w telewizor i DVD, dostęp do internetu, zajęcia aktywizujące, wycieczki, spotkania z gośćmi. W ciepłe dni seniorzy mogą korzystać z ogrodu, gdzie w otoczeniu kwiatów i w cieniu drzew można odpocząć w altanie.

BYTOM-MIECHOWICE

Ewangelicki Dom Opieki „Ostoja Pokoju”
przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu-Miechowicach
41-923 Bytom, ul. Matki Ewy 1
tel. 32 286 34 00, tel./fax 32 280 57 96
e-mail: ostoja.pokoju@interia.pl
www.ostoja-pokoju.luteranie.pl

domy opiekiDom Opieki posiada 56 miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarno-higienicznym. W domu znajdują się: kaplica, świetlica, biblioteka, czytelnia, sala fizjoterapii i rehabilitacji ruchowej, gabinet lekarski i zabiegowy, kuchenki podręczne, kuchnia, jadalnia. Dom zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską, cztery posiłki dziennie.

Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Dom prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego: wózki inwalidzkie zwykłe oraz z napędem elektrycznym (akumulatorowe), chodziki i balkoniki.

DZIĘGIELÓW

Ewangelicki Dom Opieki „Emaus”
przy Diakonacie „Eben-Ezer” w Dzięgielowie
43-445 Dzięgielów, ul. ks. Karola Kulisza 47
tel. 33 852 97 12, fax 33 852 97 82
e-mail: sekretariat@edoemaus.pl
www.edoemaus.pl

domy opiekiDom jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku (obojga płci). Dysponuje 89 miejscami w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość umeblowania pokoju we własnym zakresie. W nowej części niektóre pokoje posiadają dodatkowo aneks kuchenny. Dom zapewnia opiekę lekarską (interniści, okulista, stomatolog, reumatolog) i pielęgniarską. Wśród personelu pracują również m.in. rehabilitantka, psycholog, pracownicy socjalni, diakonise.

Osoby przyjmowane są bez względu na wyznanie. Dom posiada stołówkę, bibliotekę, czytelnię, świetlicę, gabinety: rehabilitacyjny, zabiegowy, hydroterapii i stomatologiczny, pracownię terapii zajęciowej, pracownię fizjoterapii, kaplicę oraz mikrobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć gimnastycznych, arte-, muzyko-, biblio- i ergoterapii. Budynek jest otoczony zielenią, gdzie można wypoczywać i spacerować.

W domu działa chór mieszkańców „Super Senior”, a także samorząd mieszkańców, który we współpracy z personelem placówki organizuje różnego rodzaju atrakcje: wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty itp.

KONSTANCIN-JEZIORNA (k. Warszawy)

Ewangelicki Ośrodek Diakonii „Tabita”
Lux Med Tabita Sp. z o.o.
05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Długa 43
tel. 22 737 64 00, fax 22 737 64 56
e-mail: tabita@luxmed.pl
www.luxmed.pl/dla-pacjenta/uslugi/tabita

Ośrodek „Tabita” to dynamicznie rozwijająca się placówka całodobowej opieki dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej specjalistycznej opieki.

Ośrodek zlokalizowany jest w pięknym, zabytkowym budynku z początków XX w., który został rozbudowany w ostatnich latach. Do dyspozycji pensjonariuszy są komfortowo wyposażone pokoje 1- i 2-osobowe, każdy wyposażony w system przywoławczy.

Budynki położne są na kilkuhektarowej działce, pokrytej sosnowym starodrzewiem. Przez teren ośrodka malowniczo wije się rzeczka Jeziorka.

„Tabita” oferuje nowoczesną, pozbawioną barier architektonicznych infrastrukturę dostosowaną do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

MIKOŁAJKI

Ewangelicki Dom Opieki „Arka”
przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach
11-730 Mikołajki, pl. Kościelny 5a
tel. 87 421 68 11
e-mail: sekretariat@arkamikolajki.pl
https://arkamikolajki.pl

Dom oferuje 100 miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji mieszkańców są wspólne kuchnie, które znajdują się na korytarzach. Placówka zapewnia opiekę całodobową, a mieszkańcy przyjmowani są bez względu na wyznanie.

W budynku znajdują się odpowiednio wyposażone gabinety lekarskie, zabiegowe, rehabilitacyjne. Jest także kaplica, w której odbywają się nabożeństwa i godziny biblijne. Dodatkowo dom oferuje miejsca w pokojach gościnnych. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

UKTA

Dom Pomocy Społecznej
Ewangelicki Dom Opieki „Betezda”
Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołajkach
12-220 Ruciane Nida, Ukta 31
tel. 87 425 71 64
fax 87 425 71 36
e-mail: dpsedobetezda@wp.pl

Dom przeznaczony jest dla 40 osób przewlekle chorych psychicznie (schizofrenie różnych typów, zaburzenia osobowości, schorzenia psychiczno-neurologiczne wynikłe z wieloletniego nadużywania alkoholu). Oferuje pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami. W budynku znajduje się winda, pomieszczenia do rehabilitacji oraz znakomicie wyposażona baza pracowni Środowiskowego Domu Samopomocy. Przyjazne otoczenie Domu urządzone jest z myślą o jego terapeutycznych funkcjach.
Mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę socjalno-bytową, medyczną, edukacyjną, rehabilitację, zajęcia terapeutyczne, terapię uzależnień, konsultacje psychiatryczne, pomoc psychologa, wsparcie duchowe. Dom pomaga w załatwianiu spraw i rozwiązywaniu problemów natury prawnej i administracyjnej. Działający samorząd mieszkańców reaguje na potrzeby mieszkańców i jest łącznikiem z kierownictwem placówki. Mieszkańcy uczestniczą w imprezach organizowanych w ramach integracji z innymi domami. Osoby uzależnione od alkoholu korzystają z cotygodniowych spotkań klubu AA. Kadra terapeutyczno-opiekuńcza gwarantuje usługi na wysokim poziomie.

WROCŁAW

Dom Pomocy Społecznej „Samarytanin”
przy Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra
52-018 Wrocław, ul. Świątnicka 25/27
tel./fax 71 335 46 00, 71 335 46 10
tel. kom. 664 008 278
e-mail: samarytanin@diakonia.pl

https://samarytanin.diakonia.pl/

Dom „Samarytanin” świadczy usługi dla osób w podeszłym wieku. Zapewnia mieszkańcom pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, opiekę medyczną, pielęgniarską i rehabilitacyjną, terapię zajęciową, możliwość korzystania z opieki duszpasterskiej.

Placówka usytuowana jest w cichej i spokojnej części Wrocławia. W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się 104 jednoosobowe pokoje o wysokim standardzie – w każdym znajduje się telewizor. Do dyspozycji mieszkańców pozostają: pokój dziennego pobytu, jadalnia, gabinet zabiegowo-pielęgniarski, pomieszczenia do rehabilitacji, aneks kuchenny (na każdej kondygnacji), pralnia i suszarnia podręczna, pokój gościnny, kaplica ekumeniczna, „Kącik Babci i Dziadka”. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością (windy, podjazdy, toalety).

 

Dom Pomocy Społecznej „Miłosierny Samarytanin”
przy Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra
54-239 Wrocław, ul. Marcina Lutra 2–8 (dawniej Wejherowska 28)
tel. 71 798 26 13, fax 71 798 26 01
tel. kom. 661 012 001
e-mail: milosierny@diakonia.pl
http://milosiernysamarytanin.diakonia.pl

DPS

Dom „Miłosierny Samarytanin” przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych. Usługi na rzecz mieszkańców świadczy wyspecjalizowana i doświadczona kadra opiekuńczo-terapeutyczna. Opieka jest zapewniona przez całą dobę i uwzględnia niezbędne potrzeby bytowe, edukacyjne, społeczne na poziomie obowiązujących standardów.

Placówka znajduje się na terenie Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji. Posiada 72 miejsca. W trzykondygnacyjnym budynku znajduje się 39 jedno- i dwuosobowych pokojów wraz z łazienkami, które są w pełni przystosowane do potrzeb seniorów. W każdym z pokojów znajduje się m.in. specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne oraz telewizor. Pokoje i łazienki są wyposażone w system przywoławczo-alarmowy, który umożliwia szybki kontakt z personelu Domu.